Jedu na dovolenou, co si sebou mám vzít?

Lekarnaharmonie.cz - Jedu na dovolenou, co si sebou mám vzít? - Doprava nad 1500 Kč ZDARMA    Konečně je tady léto a s ním i toužebně očekávané prázdniny a dovolené, kde si všichni odpočineme, nabereme novou energii a taky zregenerejume...

Konečně je tady léto a s ním i toužebně očekávané prázdniny a dovolené, kde si všichni odpočineme, nabereme novou energii a taky zregenerejume své tělo i mysl.

A tady je pár rad, co si přibalit do lékárničky jako (ne)povinnou výbavu:

  • Jako první bych apelovala na užívání probiotik, pokud se chystáte do zahraničí. A to aspoň týden před vysněnou dovolenou.
  • Neměl by chybět lék proti průjmu a nadýmání, popřípadě lék s obsahem trávicích enzymů, který pomůže trávicímu systému vypořádat se s nezvyklou zátěží
  • Také nesmíme zapomínat na to, že i v létě nás může potrápit nachlazení, horečky nebo i kašel. Takže přidáním léků na snížení horečky, kapkám proti kašli, nebo lokální přípravky proti ucpanému nosu a bolesti v krku, určitě nic nezkazíme.
  • V průběhu dovolené také rádi zkoušíme nové pohybové aktivity, na které naše tělo není zvyklé, proto bych také volila jako první pomoc drobných úrazů gel proti otokům nebo léky od bolesti v podobě analgetik, jež dokáží šikovně utlumit bolest svalů a zubů.
  • Alergici by neměli zapomenout léky na alergii, mezi kterými může být i přípravek ve formě gelu a hodí se k ošetření pokožky po bodnutí hmyzem, po spálení sluníčkem, nebo také na sluneční alergii.
  • A v neposlední řadě bychom měli myslet na dezinfekci, náplasti, obvaz, nůžky, pinzetu a teploměr.

My Vám přejeme co nejlépe strávený čas prázdnin a dovolených bez úrazů, ztracených zavazadel a bez dalších nepříjemných neduhů a peripetií, které můžou cestování pěkně okořenit.