NOLPAZA 20 MG 14X20MG ent. tableta

Kód: 2061704 Produktové číslo: 3838989587192 SUKL: 0109397 ATC skupina: A02BC02 Popis: Léčiva k terapii onemocnění spojených s poruchou a
k terapii pálení žáhy

Žádné hodnocení.
Výrobce: KRKA ČR, s.r.o.
Poslední kusy na skladě!
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
110 Kč , plus doprava
 

NOLPAZA 20 MG 14X20MG ent. tableta

Dlouhodobá úleva od pálení žáhy. Pálení žáhy se projevuje jako palčivý pocit za hrudní kostí. Ve vyspělé části světa pálením žáhy trpí téměř každý čtvrtý dospělý člověk. Opakující se pálení žáhy vyžaduje účinnou léčbu. Dlouhodobou úlevu zabezpečuje pantoprazol z produkce společnosti Krka – lék, kterému důvěřují mnozí lékaři. Léčivý přípravek Nolpaza 20 mg je nyní dostupný i bez lékařského předpisu.

Obsahuje pantoprazol. Lék k vnitřnímu užití. Pročtěte si pečlivě příbalový leták.

Příznaky refluxu

Termínem gastroezofageální reflux označujeme zpětný tok kyselého žaludečního obsahu (kyselých šťáv) ze žaludku do jícnu. Tento stav často vede k rozvoji typických příznaků, nejčastěji pálení žáhy nebo kyselé regurgitace. Příznaky jsou nepříjemné a snižují kvalitu života pacienta. GERD (refluxní choroba jícnu) je definována jako onemocnění, které se rozvíjí na podkladě refluxu žaludečního obsahu do jícnu, jenž vyvolává závažné příznaky a/nebo komplikace.

Pálení žáhy je palčivý pocit v hrudi (za hrudní kostí).

V současné době postihují problémy s pálením žáhy 20 až 30% lidí ve vyspělé části světa, přičemž více než polovina lidí pocítí pálení žáhy alespoň jednou ročně. Refluxní potíže se častěji vyskytují u mužů než u žen. Pálení žáhy je v těhotenství velmi častý, avšak dočasný problém. Častý návrat pálení žáhy obvykle naznačuje rozvoj refluxní choroby jícnu (GERD).

Regurgitace je zpětné vtékání žaludečního obsahu do krku nebo do úst, které můžeme vnímat jako nepříjemnou kyselou pachuť.

Pálení žáhy a regurgitaci mohou doprovázet: kyselá nebo hořká pachuť v ústech, zápach z úst, návrat potravy do úst, zvracení, pálení jazyka a ústní vředy.

Na vině pálení žáhy, kyselé regurgitace a jiných příznaků vyvolaných kyselými žaludečními šťávami je vedle faktorů životního stylu především oslabená funkce svěrače mezi žaludkem a jícnem. Vhodná strava, snížení stresové zátěže a zdravý životní styl, stejně jako většina léků dostupných bez lékařského předpisu, příznaky obvykle pouze zmírní. V případě opakujících se problémů je potřebná léčba k zajištění dlouhodobého řešení.

Příčiny pálení žáhy

V běžném procesu trávení dolní jícnový svěrač (DJS) reguluje průchod potravy do žaludku a zabraňuje zpětnému toku natráveného obsahu žaludku a kyselé žaludeční šťávy zpět do jícnu. Gastroezofageální reflux a související příznaky vznikají, pokud je DJS oslaben nebo příliš uvolněn. Nesprávná funkce DJS umožňuje nekontrolovatelný návrat žaludečního obsahu do jícnu.

Faktory, které mohou přispívat ke vzniku GERD: nemoci (ezofagitida, sklerodermie) hiátová hernie (brániční kýla) nezdravý životní styl (stres, alkohol, kouření, nadváha...) některé léky (teofylin, tricyklická antidepresiva, blokátory kalciového kanálu...) mechanické poškození dolního jícnového svěrače (myotomie, balónková dilatace, chirurgický zákrok...) těhotenství (hormonální vlivy estrogenu, progesteronu)

Příznaky refluxu mohou provokovat některá jídla a nápoje: ovoce a zelenina s vysokým podílem kyselin (pomeranče, rajčata, jablka, papriky) čokoláda žvýkačky nápoje s obsahem kofeinu a sycené nápoje tučná jídla mentolové příchutě kořeněná jídla cibule, česnek a pórek jídla s rajčatovým základem (např. omáčky na špagety, pizza, chilli koření…) alkohol ořechy

Pálení žáhy - Vliv na Váš život

Pálení žáhy může způsobovat významné narušení výkonu Vašich běžných denních činností a podstatné zhoršení kvality života: snížení produktivity práce vyhýbání se oblíbeným jídlům vyhýbání se společenským událostem narušení spánku

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.