GYNO-PEVARYL 150 VAG SUP 3X150MG

Kód: 3574660522143 Produktové číslo: 3574660522143 SUKL: 0146803 ATC skupina: G01AF05 Popis: Gynekologická antiinfektiva a antiseptika
zastavuje množení kvasinek a plísní

Žádné hodnocení.
Poslední kusy na skladě!
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
140 Kč , plus doprava
 

GYNO-PEVARYL 150 VAG SUP 3X150MG

3 vaginální čípky jsou určeny dospělým ženám a dívkám od 16 let. Ekonazol-nitrát potlačuje a zastavuje množení kvasinek a plísní, které mohou vyvolávat onemocnění ženského pohlavního ústrojí. PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE

GYNO-PEVARYL 50

GYNO-PEVARYL 150 vaginální čípky

GYNO-PEVARYL 150 Combipack vaginální čípky 150 mg + krém (econazoli nitras)

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.

Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek GYNO-PEVARYL musíte používat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.

  • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  • Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  • Pokud se Vaše příznaky zhorší nebo nezlepší do 7 dnů, musíte se poradit s lékařem.
  • Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete

jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

V příbalové informaci naleznete: 1. Co je přípravek GYNO-PEVARYL a k čemu se používá 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek GYNO-PEVARYL používat 3. Jak se přípravek GYNO-PEVARYL používá 4. Možné nežádoucí účinky 5 Jak přípravek GYNO-PEVARYL uchovávat 6. Další informace 1. CO JE PŘÍPRAVEK GYNO-PEVARYL A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

GYNO-PEVARYL je antimykotikum (přípravek proti plísním) pro vaginální, případně kožní podání.

GYNO-PEVARYL 50, GYNO-PEVARYL 150, vaginální čípky a GYNO-PEVARYL 150

Combipack, vaginální čípky a krém jsou určeny dospělým ženám a dívkám od 16 let. Obsahují ekonazol-nitrát, látku imidazolového typu účinnou proti kvasinkovým, plísňovým a některým bakteriálním infekcím.

Ekonazol-nitrát potlačuje a zastavuje množení kvasinek a plísní, které mohou vyvolávat onemocnění ženského pohlavního ústrojí (zevních rodidel a pochvy) a zánět předkožky žaludu u mužů.

Příznaky kvasinkové infekce u žen:

Ženy s akutní kvasinkovou infekcí pochvy trpí intenzivním svěděním až bolestí. V závažnějších případech se objevuje otok, který může být natolik úporný, že žena obtížně močí a obtížně se pohybuje. Kvasinková infekce je rovněž provázena výtokem z pochvy. Výtok je bělavý, hrudkovitý, připomíná tvaroh nebo směs mouky s vodou, a je bez zápachu. Mezi nejčastější příčiny akutního onemocnění patří užívání antibiotik, cukrovka, těhotenství, kombinovaná hormonální antikoncepce, nevhodné těsné a neprodyšné oblečení, nevhodná hygiena, nadměrné požívání sladkostí, koupel v nečisté vodě, sexuální praktiky, u nichž dochází k poranění rodidel, orální a rektální styk, apod.

K předcházení návratu obtíží je zapotřebí se vyvarovat uvedených příčin, dodržovat zásady správné hygieny, oblečení a zdravého sexu.

Návštěva odborného lékaře je nutná vždy v případě zapáchajícího hnisavého výtoku, bolestí v podbřišku spojených s výtokem, horečky nebo zimnice spojených s výtokem, nepravidelného krvácení spojeného s výtokem, pálení při močení a jiných obtíží s močením spojených s výtokem.

Příznaky zánětu předkožky žaludu u mužů:

Hustý, bělavý výtok provázený zarudnutím, svěděním a pálením kůže žaludu a předkožky. 2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK

GYNO-PEVARYL POUŽÍVAT

Neužívejte přípravek GYNO-PEVARYL - jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na ekonazol-nitrát nebo na kteroukoli další složku přípravku.

Zvláštní opatrnosti při používání přípravku GYNO-PEVARYL je zapotřebí

V době menstruace je používání přípravku nevhodné.

V případě, že jste již zahájila léčbu přípravkem GYNO-PEVARYL 50 později než 15 dní před očekávaným nástupem menstruace, poraďte se vždy s lékařem, který rozhodne, zda můžete v léčbě během menstruace pokračovat, nebo zda musíte léčbu přerušit.

Další možností v případě potřeby zahájení léčby později než 15 dní před očekávaným nástupem menstruace je využití třídenní léčby přípravkem GYNO-PEVARYL 150.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval/a v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

U žen užívajících perorální antikoagulancia (léky snižující krevní srážlivost), s obsahem léčivých látek jako jsou např. warfarin a acenokumarol, je při současné léčbě přípravkem GYNO-PEVARYL zapotřebí zvýšené opatrnosti a sledování protisrážlivého účinku těchto léků lékařem.

Používání přípravku GYNO-PEVARYL s jídlem a pitím

Jídlo a pití neovlivňují účinek přípravku GYNO-PEVARYL.

Těhotenství a kojení

Poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete užívat jakýkoli lék.

Vzhledem ke vstřebávání léčivé látky do krevního oběhu je možné GYNO-PEVARYL používat zejména v prvních třech měsících těhotenství pouze pokud lékař rozhodne o nezbytnosti léčby.

V dalších měsících těhotenství a v období kojení lze přípravek používat na doporučení lékaře pouze pokud přínos léčby převýší případné riziko.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Přípravek GYNO-PEVARYL nemá vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

Důležité informace o některých složkách přípravku GYNO-PEVARYL

GYNO-PEVARYL, vaginální čípky i krém obsahují složky na základě olejů, které mohou poškozovat pryžové bariérové antikoncepční prostředky (pesary) nebo latexové kondomy a snižovat tak jejich spolehlivost. V průběhu léčby proto tyto antikoncepční prostředky nepoužívejte. V případě, že používáte antikoncepční krémy nebo gely, které mohou v důsledku léčby přípravkem

GYNO-PEVARYL pozbýt účinnosti, je zapotřebí se vždy poradit s lékařem o zajištění antikoncepce.

S tímto zbožím kupují
ANTACIDUM-RENNIE CTB 48 ANTACIDUM-RENNIE CTB 48 Kód: 3534510000443
Pomáhá při pálení žáhy a trávicí obtížích.
131 Kč*
Espumisan por.cps.mol.50x40mg Espumisan por. cps. mol.50x40mg Kód: 4013054002001
přípravek proti nadýmání a plynatosti
86 Kč*
Forfemina - přípravek na odvodnění těla  30 cps Forfemina - přípravek na odvodnění těla 30 cps Kód: 2993252
přípravek k odvodnění těla
159 Kč*
Tantum Verde Mint orm.pas.20x3mg Tantum Verde Mint orm. pas.20x3mg Kód: 2544915
Pastilky k léčbě bolestí v krku
143 Kč*
OLYNTH HA 0,1% NAS SPR SOL 1X10MG/10ML OLYNTH HA 0,1% NAS SPR SOL 1X10MG/10ML Kód: 3574660402599
nosní spray se zvlhčujícím účinkem k léčbě dospělých a dětí od 7 let
94 Kč*
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.