Domů /

DIACHROM PRASEK 200G

Kód: 8594029930247 Produktové číslo: 8594029930247
sladidlo na bázi aspartamu

Žádné hodnocení.
Kategorie: Diabetes
Poslední kusy na skladě!
Produkt je zařazen do skupiny potravních doplňků bez schválených léčivých účinků. Nejedná se o lék. Nenahrazuje pestrou stravu. Dodržujte doporučené denní dávky. Uchovávejte mimo dosah dětí.
89 Kč , plus doprava
 

DIACHROM PRASEK 200G

Balení obsahuje 80 tablet, každá tableta má sladivost odpovídající cca 4,4 g cukru (velká kostka cukru), ale má o 95,6% nižší kalorickou hodnotu. Energetická hodnota 1 tablety je pouze 3,3 kJ (0,77 kcal).

 

DiaChrom je moderní stolní sladidlo na bázi aspartamu obohacené o speciální biochemicky vysoce aktivní komplex (označovaný jako glukózotoleranční faktor, GTF), jehož aktivní složkou je trojmocnýchróm, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi. Jeho velkou předností je chuť podobná cukru (bez pachutí typických pro běžná stolní sladidla). 
Je dodáván v balení po 80 nebo 600 tabletách a v sypké formě. 
Po oslazení nápoje nebo konzumaci cukroví, salátu apod. s tímto sladidlem se současně do těla dostane trojmocný chróm, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi.

Účinky:

DiaChrom je sladidlo obsahující vedle sladící složky (aspartamu) i speciální biochemicky vysoce aktivní komplex (označovaný jako glukózotoleranční faktor, GTF), jehož aktivní složkou je trojmocný chróm, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi.

Aktivní látky:

Obsah sladící složky v tabletě odpovídá svojí sladivostí 4,4 g cukru (1 kostka cukru). V případě sypké formy je sladidlo 3x sladší než cukr. Tabletová i sypká forma obsahují trojmocný chróm.

Informace o obsahu účinných látek zašleme na vyžádání. 
E-mail: agrobac@seznam.cz ; Telefon: 577 981 893 v době 7:00 - 14:30 hodin.

Účel použití:

- ke slazení kávy, čaje a dalších nápojů

- k pečení cukroví, buchet, k přípravě krémů, pudinků

- ke slazení ovoce, salátů, k zavařování apod.

Dávkování:

1 tableta má sladivost jedné velké kostky cukru (4,4 g), ale má 95,6% nižší kalorickou hodnotu. Tablety jsou tvarově uzpůsobeny tak, že je lze pohodlně rozlomit a tím si každý konzument přizpůsobí sladkost svého oblíbeného nápoje přesně podle svých představ.

Sypká forma je 3x sladší než cukr, ale má o 70% méně kalorií. Dávkování se přizpůsobuje podle příslušných receptů.

Související informace:

Energetická hodnota 1 tablety: 3,3 kJ/0,77 kcal, bílkoviny 27 mg, sacharidy (laktóza) 167,4 mg, tuky 0,2 mg.

Energetická hodnota sypké formy: 1 lžička (2,5 g): 42,5 kJ/10 kcal, bílkoviny 0,05 g, sacharidy (maltodextrin, laktóza) 2,45 g, tuky 0 g.

Ministerstvo zdravotnictví omezuje vyhláškou příjem chrómu na 200 µg/den. Toto množství je obsaženo ve 133 tabletách nebo ve 220 g sypkého sladidla.

Přijatelný denní příjem (ADI) aspartamu je 40 mg/kg tělesné hmotnosti na den, což představuje pro člověka o hmotnosti 80 kg konzumaci maximálně 145 tablet DiaChromu za den.

 

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy (alergen). Nevhodné pro nemocné fenylketonurií. Dětem podávat pouze po dohodě s lékařem.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.