Pylová alergie

Lekarnaharmonie.cz - Pylová alergie - Doprava nad 1500 Kč ZDARMA    Pylová alergie je jinými slovy senná rýma, nebo také sezónní alergie, která se už podle názvu projevuje pouze v určitém ročním období. Na jaře jsou to pyly dřevin....

Pylová alergie je jinými slovy senná rýma, nebo také sezónní alergie, která se už podle názvu projevuje pouze v určitém ročním období. Na jaře jsou to pyly dřevin (buk, dub, jasan, bříza, habr ), v létě pyl trav a na podzim pyl plevelů.

 

Takže když to v březnu začne, „užíváme“ si tento jev téměř až do konce září, v tom případě se někdy nedivím lidem, kteří nemají jaro, jedno z nejkrásnějších ročních období, v lásce.

Nejčastěji nás však trápí v době, kdy jsou rostliny v reprodukční fázi, uvolňují tedy pylová zrnka, která jsou dále šířená větrem a nám tím působí nepřiměřenou reakci organismu – alergii.

 

Jen pro zajímavost: pro spuštění pylové alergické reakce stačí 10 zrnek na metr krychlový, což je vzhledem k počtu zeleně kolem nás defakto minimální množství. Opravdu stačí takhle malinko a nám se spustí vodnatá rýma, nekonečné kýchání, svědivé slzení očí, jejichž častým třením způsobujeme také štípání a zarudnutí! Pozor také na neléčenou alergii, která může způsobit i astma!

 

V těchto případech bychom se nejradši zavřeli do nějaké vakuové bubliny, přes kterou by se k nám žádné pyly nedostaly – to by bylo fajn, ale upřímně, jak by to vypadalo? Nejspíš jako v nějakém sci-fi filmu, kde je větší polovina obyvatelstva v karanténě, jelikož tam řádí nevyléčitelný virus.

Další, řekla bych trochu reálnější preventivní opatření je kromě správné životosprávy také sledování pylových předpovědí, kde nás informují o intenzitě různých druhů pylů v daném časovém období.

 

Pokud alergií trpíme i doma, je vhodné pořídit si čističku vzduchu, nebo pylové sítě do oken, které dokážou zachytit až 87 % pylu. Nejčastější a rychlé řešení pacienty trpícími alergiemi jsou antihistaminika, spreje do nosu a kapky do očí, ale nabízí se nám i čistě přírodní možnost – gemmoterapie z Naděje – získaná ze speciálních výluhů z pupenů rostlin a bylin.

 

Na pylové alergie velice kladně působí kúra složená z těchto bylin:

Bříza z pupenů, která se považuje za přípravný prostředek k užívání kúry, Šii-take tlumí reakce z přecitlivělosti a Měsíček lékařský zase ulevuje při dušnosti a kašli. Habr je účinný na podrážděné sliznice i rýmu, a jako poslední doplněk bych určitě zvolila Žampion a Černý rybíz jež podporují zdravou funkci průdušek, zklidňují nežádoucí reakce kůže a jsou vhodné při dušnosti a senné rýmě.

Tyto kombinace mají silné protialergické účinky, tak proč nevyzkoušet něco trochu jiného?