HERBADENT Mazážní roztok 25ml Roztok na dásně

Kód: 2666650 Produktové číslo: 8594021379013 SUKL: 0056543 ATC skupina: V11 Popis: Fytofarmaka a živočišné produkty (česká atc skupin
HERBADENT roztok se používá k masážím dásní, zejména při paradentóze, k ošetření zánětlivých onemocnění ústní sliznice, otlaků

Žádné hodnocení.
Poslední kusy na skladě!
113 Kč , plus doprava
 

HERBADENT Mazážní roztok 25ml Roztok na dásně

Herbadent roztok se používá k masážím dásní, zejména při paradentóze, k ošetření zánětlivých onemocnění ústní sliznice, otlaků pod snímacími zubními náhradami, oparu, eventuelně i po chirurgických zásazích v ústní dutině.

Herbadent je vodně-lihový roztok rostlinných drog a silic s přídavkem lokálního anestetika k ošetřování zánětu dásní a dutiny ústní. Příznivě ovlivňuje průběh akutní i chronické ulcerosní gingivitidy, herpetické gingivostomatitidy a parodontitidy. 
 

Ideální využití


- Masáže dásní při paradontóze,
ošetření zánětů nebo otlaků ústní sliznice,
- pomáhá po chirurgických zásazích v ústní dutině.
 

Složení


Složení - účinné látky: 1 originální balení (25 ml) přípravku obsahuje Herbadent: 

  • Ingrediens: účinné látky: 1 originální balení (25 ml) přípravku obsahuje Herbadent: Herbarum extractum fluid. - bylinný extrakt 22,5 ml, Acidum salicylicum - kyselina salicylová 0,25 g, Acidum boricum - kyselina boritá 0,25 g, Acidum citricum - kyselina citronová 0,125 g, Benzocainum - benzokain 0,0625 g, Menthae pip. etheroleum -silice máty peprné 0,05 g, Caryophylli etheroleum - silice hřebíčkovcového květu 0,05 g, Foeniculi etheroleum -fenyklová silice 0,025 g, Ethanolum 80% - ethanol 80% ad 25,0 ml.
  • Složení extraktu: Agrimoniae herba (řepíková nať) 5,0 g, Matricariae flos (heřmánkový květ) 2,0 g, Salviae officinalis herba (nať šalvěje lékařské) 2,0 g, Tormentillae rhizoma (nátržníkový oddenek) 1,0 g, Ethanolum 96%(V/V) (ethanol 96%) 77,0 g, Aqua purificata (čištěná voda) 18,5 g

 

Indikace


Fytofarmakum, stomatologikum, antiflogistikum, adstringens, mírné anestetikum. Hlavní indikační oblastí jsou gingivitidy, z nich nejvíce chronické katarální gingivitis. 
Slouží k lokální terapii slizničních eflorescencí při multiformním erytemu,u pemphigu, dekubitů nebo po traumatickém poškození sliznice úst. Po chirurgických stomatologických výkonech slouží jako pomocný léčebný přípravek při vzniku sekundární infekce, urychluje hojení ran. Zabraňuje vzniku gingivitid po nasazení dentálních dlah a mezičelistních fixací.
 

Dávkování a způsob podání


Herbadent masážní roztok se používá v neředěném stavu. Slouží především k masáži dásní a potírání slizničních eflorescencí. Přípravek se aplikuje tak, že se vatová tyčinka nasytí neředěným roztokem Herbadentu a masíruje okraj gingivy asi 10krát okolo každého zubu. Tento výkon se provádí jednou denně, vždy večer po vyčištění zubů.
 

Kontraindikace


Přecitlivělost na některou složku přípravku.
 

Nežádoucí účinky


Při dodržování doporučeného způsobu použití nejsou známy. U osob přecitlivělých na některou složku přípravku možnost alergických reakcí.
 

Upozornění


Přípravek Herbadent obsahuje alkohol.
 

Uchovávání


Při teplotě do 25 st. C, v dobře uzavřeném obalu, aby byl v suchu. Varování: Přípravek Herbadent nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu a musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

S tímto zbožím kupují
NADĚJE ECHINACEA PURPUREA 50ML tct NADĚJE ECHINACEA PURPUREA 50ML tct Kód: F8594055100492
Imunita a ochrana před vznikem nádorů
Sleva 10%
89 Kč*
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.